Πρόγραμμα 4ου Πανελληνίου Φεστιβάλ Γιόγκα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 4ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΟΓΚΑ 15 & 16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΩΡΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑ / ΕΡΓΑΣΤΗΡΙO ΔΑΣΚΑΛΟΣ / ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ
11.30-12.45
GOBINDE Επανεκκίνηση τώρα με kundalini Yoga ! Athens Yoga Center – Κατερίνα Καρασμάνη
MUKANDE O Garuda πετά πάνω από την πόλη μας Garuda Kids Yoga – Μαρία Μανιάτη & Άννα Αρχοντίδου
UDARE Rocket Yoga Rocket Yoga Athens – Αγγελική Ματοπούλου
APARE Balance action in our yoga practice Γεωργία Ψυχογιού
HARIANG Η μεταμόρφωση μέσα από την Γιόγκα Maya Yogashala – Έλενα Λιάπη & Ελένη Φλώρου
12.45-14.00
GOBINDE Υψηλή θέληση και χαμηλή συχνότητα – συντονίζοντας γη και ουρανό Yoga for the people – Μαρία Μυτιλιναίου
UDARE The value of gratitude Sukha Yoga Kifisia – Γιώργος Κόντης
APARE Αστάγκα Γιόγκα και για τη ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ Αλεξάνδρα Μάρα Δημητρίου
HARIANG Mythic Yoga Flow® Hot Yoga Athens – Niko Geo
13.00-14.00
MUKANDE ΟΜΙΛΙΑ – Mindfulness Stress Free Kids & Teens Κέντρο Συμβουλευτικών Υπηρεσιών “Θέραπειν” – Αλεξάνδρα Ανδρικοπούλου
14.00-14.45
MUKANDE ΟΜΙΛΙΑ – Γιόγκα και Συνειδητότητα – Η πορεία του ανθρώπου από το μηδέν στο άπειρο Δημήτριος Βασιλειάδης
14.00-15.15
GOBINDE Ηatha Yoga – Σωματική ευφυΐα και περιστροφές Athens Yoga Center – Άννα Πετροπούλου
UDARE Hatha Yoga & Violin – The journey inwards Neδa Yoga Shala & Πangea World music – Αναστασία Μπιλίρη & Γλαύκος Σμαριανάκης
APARE Kriya Yoga – Εναρμόνιση συνείδησης, υποσυνείδησης, υπερσυνείδησης Ομακοείο – Ελένη Ananda Κοσσυφίδου
HARIANG Μεταμόρφωση – Διασχίζοντας την εσωτερική φωτιά Hridaya Yoga – Christina Maslarska
14.45-15.30
MUKANDE ΟΜΙΛΙΑ – Σατβική Vegan Διατροφή  Δημήτριος Μαύρος
15.15-16.30
GOBINDE Κουνταλίνι Γιόγκα – Δημιουργείστε ευδαιμονία, απαλείψτε την παράνοια VaskOrama Yoga – Vasken Knouni
UDARE Hatha Yoga – Χτίζοντας γέφυρες Ευτυχία Παπαναστασίου
APARE Sat Nam Rasayan – Θεραπεία μέσω Διαλογισμού Αναστασία Κουλένκο & Ελένη Παπουτσάκη
HARIANG Ράτζα Γιόγκα – Η ανάδυση του Υπερνού Ομακοείον – Σμάρω Κοσμάογλου
15.30-16.30
MUKANDE ΒΙΝΤΕΟΠΡΟΒΟΛΗ – Γιόγκα & Συνειδητότητα Ρόμπερτ Ηλίας Νατζέμυ
16.30-17.45
GOBINDE Abhaya Yoga, Body & Mind Flow Nysy Studios – Έφη Σπηλιοπούλου
MUKANDE ΟΜΙΛΙΑ – Η Γιόγκα Γέλιου Yoga Space – Ηρώ Πριμικήρη
UDARE Ταντρική Puja – Διαλογιστική Ιεροτελεστία – Η πόλωση Shiva/Shakti Σχολη Εξέλιξης – Ichashaktiananda
APARE Ενδυνάμωση & αποφόρτιση του τρίτου κέντρου Κουνταλίνι Γιόγκα – Αθηνά Παπάζογλου
HARIANG Τα 3 malas, τα πέπλα που συσκοτίζουν το φως της καρδιάς Cocoon Urban Spa – Μαρία Στυλιανάκη
17.45-19.00
GOBINDE Ταξίδι με την Yin και την Μπέτυ Yoga House – Μπέτυ Παπαδοπούλου
MUKANDE Γιόγκα για παιδιά Yoga & Budo Center A.Προβελλέγιος – Σταυρούλα Καρτσακλή
UDARE Hatha flow: Transition into Autumn The Blue Elephant – Σοφία Σαπρίκη
APARE Θεραπευτική Yoga σε ζευγάρια Prana Yoga Studio – Ξένια Ντόβα & Έλλη Τζανετοπούλου
HARIANG Χάθα Γιόγκα για ευεξία, χαλάρωση και αναζωογόνηση Αρμονική Ζωή – Μάκης Στελλάτος
19.00-20.15
GOBINDE Κουνταλίνι Γιόγκα – Κρίγια της Συνειδητότητας Surya Bali Yoga – Αλέξανδρος Surya Deva
UDARE Ενότητα σώματος & πνεύματος Λωτός – Λίντα Καπετάνιου
APARE Ξεμπλοκάροντας τα 5 Vayus My Path – Χρύσα Μπάμπαλη
HARIANG ΟΜΙΛΙΑ – Επίγνωση, το κλειδί στη Γιόγκα Σατυανάντασραμ Ελλάδος. Κέντρο της γιόγκα – Σουάμι Μπατζανάντα
20.15-21.15
GOBINDE Gong spirit – the point of consciousness Surya Bali Yoga – Αλέξανδρος Surya Deva & Λεωνίδας Τζώρας
ΩΡΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑ / ΕΡΓΑΣΤΗΡΙO ΔΑΣΚΑΛΟΣ / ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ
11.30-12.00
MUKANDE ΒΙΝΤΕΟΠΡΟΒΟΛΗ – Γιόγκα & Συνειδητότητα Ομακοείο – Ελένη Ananda Κοσσυφίδου
11.30-12.45
GOBINDE From noise to silence – Meditative flow yoga Sukha Yoga – Σταυρούλα Κεσόγλου
UDARE Αφύπνιση της καρδιάς , σύνδεση με την ψυχή Kundalini Yoga – Iluminada Guru Rai K. Murcia & Γεωργία Ad Sach K. Βήχου
APARE Ashtanga Yoga for all Synthesis Center – Ανέττα Αλεξανδρίδη
HARIANG Ανεστραμμένες θέσεις- inversions YogaWorks – Κυριάκος Μιχαήλ
12.00-12.45
MUKANDE Γιόγκικη Διατροφή Σουάμι Γκιάνμουντρα & Αλεξάνδρα Μάρα Δημητρίου
12.45-14.00
GOBINDE Βαδίζοντας συνειδητά στο μονοπάτι της ζωής / Ηatha Yoga-Όλα τα επίπεδα Athens Yoga Center – Γεωργία Γεωργόνη
MUKANDE Γιόγκα για παιδιά Yoga Family Violet Alignment – Φωτεινή Δημητρίου
UDARE Επανασύνδεση με τον πρωταρχικό Εαυτό – ένας αρχέγονος μύθος: the Bowl of Light Brahma Kumaris – Βίκυ Ζέρβα Σπανού
APARE Empowering Sivananda Hatha yoga Soma – Αναστασία Νατάσσα Γρυλλάκη
HARIANG Mindful Vinyasa Sanmeli Yoga Center – Καλλιόπη Πετροπούλου
14.00-15.15
GOBINDE Vinyasa Flow Yoga Hot Yoga Athens – Χριστίνα Σαμπάνη
MUKANDE Οι πέντε πράνας Γιώτα Μυροφορίδου
UDARE Deepen your practice with your partner Mandala – Κατερίνα Λάρη Γαρυφάλλου & Αναστασία Ζησούδη
APARE BackMitra therapeutics Hridaya Yoga – Christina Maslarska
HARIANG Αντοχή στην πίεση του χρόνου (Withstanding the time pressure) Κουνταλίνι Γιόγκα – Κωνσταντίνα Δήμου (Sat Ravi K.)
15.15-16.30
GOBINDE Yogaworks Flow – A heart opening practice Άντα Στυλιανίδου
UDARE Partner Yoga Myogamat -Ελένη Κορέλλη & Αντώνης Φραγκάκης
APARE Εισαγωγή στη 2η σειρά της Ashtanga Yoga Symmetry Training Innovations – Θάνος Παππάς
HARIANG Γιόγκα: Ζώντας συνειδητά – Ζώντας στο παρόν Σατυανάντασραμ Ελλάδος. Κέντρο της γιόγκα – Σουάμι Απαροξανάντα
15.30-16.15
MUKANDE ΟΜΙΛΙΑ – Oραματισμός η Διαλογισμός? Ομακοείον – Σμάρω Κοσμάογλου
16.30-17.45
GOBINDE Ρυθμίζουμε το σώμα για να ανυψώσουμε το πνεύμα Κουνταλίνι Γιόγκα – Λένα Λουλούδη Raj Jot K. & Φρόσω Ματσούκα Seva Simran K.
MUKANDE Parents Child Yoga Mandala – Κατερίνα Λάρη Γαρυφάλλου & Κατερίνα Μπατζιλάκη
UDARE Forrest Yoga: The Truth of your Heart, a Backbending Workshop! All in Yoga – Βικτωρία Κουρκάκη
APARE Find your balance with a partner Μαριάννα Τηλιοπούλου & Γιώτα Στάμου
HARIANG Yoga therapy / Θεραπευτική γιόγκα Purefitness – Φωτεινή Μπήτρου
17.45-19.00
GOBINDE Ράτζα Γιόγκα, η Επιστήμη της Συνειδητότητας Γνώθι Σαυτόν – Κική Λιαρμακοπούλου – Στάη
UDARE Eναρμόνιση Kίνησης – Aναπνοής – Νου / Kαθοδηγούμενος οραματισμός Yoga In The Air – Αριστέα Γούσια
APARE Sanjivani kriya – the birth of liife Anahata Rajayoga The Center of Art – Aishwarya Devi Mary Soukouli
HARIANG Οm και Συνειδητότητα – Nada Yoga Life Within – Ελένη Κόρακα Trilochana
18.00-19.00
MUKANDE Νόσος και Συνειδητότητα Δρ. Κωνσταντίνα Θεοδωράτου
19.00-20.15
GOBINDE Tips & Fingertips – Εξερευνώντας τις άκρες των δακτύλων SIddhi Yoga Shala – Μαρία Μαγκανάρη
UDARE Ο κύκλος των Vritti και των samskaras Yoga & Budo Center – A.Προβελλέγιος
APARE Θεραπευτική Yoga – Αντιμετώπιση Αγχους, Ψυχοσωματικών & Μυοσκελετικών Παθήσεων All 4 Therapy – Αγγελική Κοσκερίδου Νιάρχου
HARIANG Vinyasa Krama Yoga Open Level Evergreen Yoga Studios – Μαρία Αρβανιτάκη
19.30-20.30
MUKANDE Κίρταν + Bharata Natyam Ανταράτμα Θοδωρής Χιώτης – Σοφία Πανούργιου

H αίθουσα Hariang είναι στον Πολυχώρο Αλκμήνη